با استودیو قرمز در ارتباط باشید

از بند دوربین عکاسی چطور استفاده کنیم؟+ویدئو

استفاده از یند دوربین عکاسی

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

در بخش دوم آموزش عکاسی می‌خواهیم به سراغ طرز استفاده صحیح از بند دوربین برویم. شاید در نگاه اول این موضوع ساده و بی‌اهمیت باشد اما اگر ویدیو را تماشا کنید متوجه خواهید شد که چه نکات مهمی در همین بند ساده وجود دارد.

بند عکاسی

ویژگی بند دوربین عکاسی

همه دوربین های عکاسی دارای بندی هستند که بتوان آن‌ها را براحتی حمل کرد. این بند دو روی متفاوت دارد، یکی حالت چرمی که باعث می‌شود دوربین روی شانه‌ شما لیز نخورد و روی دیگر آن لغزنده است و مناسب زمان‌هایی که شما قصد داشته باشید به سرعت در موقعیت عکاسی قرار بگیرید.

مطالعه بیشتر در :
نحوه صحیح دست گرفتن دوربین عکاسی+ویدئو

از سمت چرمی بند دوربین عکاسی، زمان‌هایی استفاده می‌کنیم که می‌خواهیم دوربین را برای مسافتی بدون اینکه از آن استفاده کنیم حمل نماییم. بنابراین می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که تکان‌های دوربین مزاحم ما نخواهد شد. سمت لغزنده بند هم، برای مواقعی است که بخواهیم به سرعت به حالت عکاسی برویم و شروع به ثبت عکس مورد نظرمان کنیم. سمت لغزنده بند دوربین عکاسی به ما کمک خواهد کرد که خیلی سریع دوربین را بالا بیاوریم و مقابل چشمانمان قرار دهیم.

حفظ تعادل

بسیاری از عکاسان از بند دوربین برای حفظ تعادل آن نیز استفاده می‌کنند. با چندبار پیچاندن بند دوربین به دور دست می‌توان به حفظ تعادل دوربین در حالت‌های مختلف کمک کرد.  همچنین اینکار باعث خواهد شد اطمینان داشته باشید که دوربین از دستتان رها نخواهد شد.

استفاده از بند دوربین هنگام فیلمبرداری

همینطور بسیاری از افراد از دوربین‌های عکاسی به عنوان دوربین فیلم‌برداری استفاده می‌کنند. این افراد با استفاده از بند دوربین سعی می‌کنند تا حرکات اضافی دوربین را مهار کنند و تصاویری با کمترین لرزش ممکن را ثبت نمایند.

تمام بندهایی که توسط کمپانی‌ها همراه دوربین عرضه می‌شود، استانداری که گفته شد را دارند. یعنی یک طرف آنها چرمی و طرف دیگر لغزنده خواهد بود. اما  برخی بندهای دوربین عکاسی تزئینی که در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد این ویژگی را ندارند. بنابراین بهتر است هنگام خرید به این نکته توجه کنید.

با مشاهده ویدیوی زیر می‌توانید طرز صحیح حمل دوربین و استفاده از بند آن را یاد بگیرید.

مطالب بیشتر

ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه ای
تبلیغات

ساخت تیزر تبلیغاتی

زمانی که در حال خواندن این متن هستید حتما به فکر ساخت تیزر تبلیغاتی برای معرفی محصول یا خدماتتان افتاده‌اید. جای درستی آمده‌اید، استودیو قرمز

سناریوی تبلیغاتی
تبلیغات

8 سناریوی رایج در تیزرهای تبلیغاتی

امروزه اهمیت سناریو نویسی در تبلیغات دست کمی از دیگر حوزه‌های تولید فیلم ندارد. حتی شاید این کار به مراتب سخت‌تر هم باشد، چرا که