با استودیو قرمز در ارتباط باشید

قالب‌های تیزر تبلیغاتی

قالب‌های تیزر تبلیغاتی

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

در این مطلب قصد دارم شما را با قالب‌های تیزر تبلیغاتی آشنا کنم. با پیشرفت تکنولوژی و امکاناتی که دستگاه‌های دیجیتال در اختیار سازندگان تیزر تبلیغاتی قرار دادند شاهد بوجود آمدن قالب‌های مختلفی برای ساخت تیزر تبلیغاتی بودیم. این قالب‌ها بر اساس نوع محصول، بودجه تبلیغاتی، ویژگی‌های مخاطب هدف، ذوق و سلیقه سازنده یا پیشنهاد مشتری و بسیاری موارد دیگر انتخاب می‌شوند. اما قبل از پرداختن به قالب‌های تیزر تبلیغاتی اجازه دهید یک تعریف از تیزر تبلیغاتی داشته باشیم.

شما همینطور می‌توانید به جای خواندن این مقاله به پادکست قالب‌ های تیزر تبلیغاتی گوش دهید.

 

تعریف تیزر یا تیزر تبلیغاتی چیست؟

تیزر یا تیزر تبلیغاتی اصولا با محتوای ویدیویی در آمیخته است که با ایجاد انواع احساس در مخاطب قصد جلب توجه او را دارد. تا امروز به منشاء اینکه این اصطلاح دقیقا از چه زمانی بر سر زبان‌ها افتاده است دست پیدا نکردم ولی قطعا ظهور تلویزیون و رسانه‌های ویدیویی به پیدایش و جا افتادن این اصطلاح ارتباط دارند.

مطالعه بیشتر در :
تاریخ تبلیغات جهان

در ادبیات انگلیسی واژه teaser به معنی اذیت کننده است و شاید بتوان رایج بودن این اصطلاح را بخاطر مزاحمتی که تیزرهای تبلیغاتی برای تماشاگران برنامه‌های تلویزیونی که مجبور بودند انواع آگهی‌های تبلیغاتی را لا به لای تماشای برنامه‌های محبوب خود تحمل کنند ارتباط داد.

من در جستجوی‌های خودم واژه commercial را که به معنی تجاری است بیشتر مناسب دیدم. اما بهرحال اصطلاح تیزر بین سازندگان و مشتریان رایج است. سازندگان تیزرهای تبلیغاتی با گذشت زمان و با تولید انواع قالب‌های تیزر تبلیغاتی سعی کردند هم تنوع لازم را برای جذب مشتریان بیشتر بدست بیاورند و هم مخاطبان را از روش‌های مختلف تحت تاثیر قرار دهند


تماس با استودیو قرمز

به دنبال ساخت تیزر تبلیغاتی هستید؟

با ما تماس بگیرید

قالب‌های تیزر تبلیغاتی

انواع قالب‌های تیزر تبلیغاتی که بین افراد مشغول در این حوزه مصطلح می‌باشد را به شرح زیر دسته بندی می‌کنیم:

تیزر رئال

وقتی در دفاتر تبلیغاتی از شما می‌پرسند که آیا بدنبال ساخت یک تیزر رئال هستید در واقع منظورشان این است که آیا قصد دارید از تصاویر واقعی و فیلم‌برداری شده برای ساخت تیزر تبلیغاتی استفاده کنید؟ در این قالب از تیزرهای تبلیغاتی در واقع تیم سازنده با حضور در محل‌های واقعی مانند شرکت، کارخانه، انبار و به طور کلی محیط کسب و کار شما اقدام به تصویربرداری می‌کنند. و در صورت تولید محصول از محصولتان تصاویر با کیفیت ضبط می‌کنند و سپس با در اختیار قرار دادن راش‌های خام به تدوینگر و انجام مراحل تدوین و صداگذاری، تیزر رئال آماده تحویل می‌شود.

برای دیدن یک نمونه تیزر رئال می‌توانید وارد این لینک شوید.

تیزر موشن گرافیک

در تیزر موشن گرافیک بر خلاف تیزر رئال هیچ تصویر واقعی وجود ندارد. از دوربین فیلم‌برداری در این قالب از تیزر تبلیغاتی خبری نیست. تا قبل از فراگیر شدن کامپیوتر، هنرمندان تصویرگر با استفاده از هنر خود این نوع از تیزرهای تبلیغاتی را خلق می‌کرند اما با فراگیر شدن رایانه‌ها و نرم‌افزارهای مختلف همچون افترافکت و ایلستوریتور، کار طراحی و تولید موشن گرافیک کاملا کامپیوتری شد.

کیفیت و جذابیت این قالب تیزر تبلیغاتی وابسته به مهارت و ذوق سازنده آن است. یکی از مولفه‌های مهم در این قالب، صداگذاری است. استفاده مناسب از انواع افکت‌های صوتی، موسیقی و صدای نریتور نقش بسزایی در بالا بردن جذابیت یک تیزر موشن گرافیک دارد.

برای دیدن یک نمونه تیزر موشن گرافیک به این لینک وارد شوید.

تیزر سه بعدی

استفاده از تیزر سه بعدی در صنعت تبلیغات مرهون پیشرفت‌های تکنولوژیکی است. این قالب از تیرزهای تبلیغاتی بواسطه کیفیت بالا و نزدیک بودن به واقعیت به سرعت مورد توجه قرار گرفت. همچنین بسیاری از محدودیت‌هایی که در فضای واقعی سر راه ایده‌پردازان قرار داشت به لطف نرم‌افزارهای سه بعدی برطرف شد و این امکان را بوجود آورد تا تخیلات سازندگان تبدیل به تصاویر قابل دیدن و جذاب شود.

تیزر تلفیقی

تیزر تلفیقی در واقع ترکیبی از دو یا سه قالب بالاست. در ساخت یک تیزر تلفیقی همزمان هم از تصاویر واقعی و هم از موشن گرافیک یا سه بعدی استفاده می‌شود. بهره بردن از تصاویری که بصورت مجازی تولید شده‌اند و ترکیب آنها با تصاویری که بصورت واقعی فیلم‌برداری شده‌اند جذابیت بیشتری برای مخاطب ایجاد می‌کند و همین امر باعث شده است تا بسیاری از تیزرهای تبلیغاتی ساخته شده این روزها از این دست تیزرها باشند.

 

تیزر رئال

 

مزایای ساخت تیزر تبلغاتی چیست؟

حال که با انواع قالب‌های تیزرهای تبلیغاتی آشنا شدید، بد نیست برخی از مزایای ساخت تیزر تبلیغاتی را هم بدانید. احتمالا بنظرتان افزایش فروش مزیت اصلی این کار باشد، اما این تنها چیزی نیست که نصیب کسب و کارها می‌شود. من در اینجا به برخی از این موارد بصورت تیتروار اشاره می‌کنم:

1.اطلاع رسانی به مشتریان از وجود محصول یا خدمات

2.ایجاد حس کنجکاوی

3.یادآوری نام برند و محصولات

4.کسب اعتبار

5.برتری نسبت به رقبا

6.افزایش فروش

این موارد برخی از مزایایی است که ساخت تیزر تبلیغاتی می‌تواند به بار آورد. اما قطعا با توجه به هدف گذاری و نیاز کسب و کار شما می‌تواند دست آوردهای دیگری نیز داشته باشد. زیرا انواع مدل‌های تیزر تبلیغاتی به دلایل مختلف ساخته می‌شوند.

مطالعه مقاله  4 مدل تیزر تبلیغاتی کمک بیشتری به شما برای درک این مطلب خواهد کرد.

اگر هم قصد دارید با ساخت یک تیزر تبلیغاتی رونقی به کسب و کار خود دهید تیم استودیو قرمز در کنار شماست. با ما تماس بگیرید.

اکنون تماس بگیرید

مطالب بیشتر

ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه ای
تبلیغات

ساخت تیزر تبلیغاتی

زمانی که در حال خواندن این متن هستید حتما به فکر ساخت تیزر تبلیغاتی برای معرفی محصول یا خدماتتان افتاده‌اید. جای درستی آمده‌اید، استودیو قرمز

سناریوی تبلیغاتی
تبلیغات

8 سناریوی رایج در تیزرهای تبلیغاتی

امروزه اهمیت سناریو نویسی در تبلیغات دست کمی از دیگر حوزه‌های تولید فیلم ندارد. حتی شاید این کار به مراتب سخت‌تر هم باشد، چرا که